مقالات

کیج هارد یا براکت هارد کدی چیست؟ آیا استفاده از کدی هارد لازم است؟

کدی هارد

کیج هارد چیست؟ و براکت هارد کدی چیست؟

همان طور که می دانید هاردها از جمله قطعاتی هستند که اطلاعات را درون خود ذخیره می کنند و از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند به همین دلیل این هاردها درون قاب هایی به نام کیج هارد قرار می گیرند.

براکت هارد محفظه ای از جنس فلز و پلاستیک است که از هاردها در برابر ضربه و آسیب محافظت می کند. در واقع این محصول همان نگهدارنده های هاردهای کوچک هستند. کیج هاردها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای هاردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

براکت هارد کدی که به آن براکت هارد SSD هم می گویند، ابزاری است که به جای دی وی دی رام لب تاپ می نشیند و امکان نصب هاردهای اس اس دی را به ما می دهد. این کار یک راهکار موقت است. گرچه تبدیل کامل هارد مکانیکی به هارد SSD کاملا توصیه می شود.

 

کیج هارد

انواع کدی هارد

کدی هاردها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای نگهداری و محافظت از هاردها استفاده می شوند به همین دلیل باید جنس و کیفیتی عالی داشته باشند.

همچنین مقاومت این کیج ها باید به گونه ای باشد که بتواند از هاردها در برابر ضربه و آسیب محافظت کند به همین دلیل در خرید این محصول سهل انگاری نکرده و کیفیت را فدای قیمت نکنید. قیمت Cage HDD به جنس و مقاومت آن بستگی داشته و کیفیت آن تاثیر مستقیمی بر روی قیمت این محصول می گذارد. در زیر دو مورد از انواع کیج هارد ذکر شده است.

کدی هارد سرور G8 – G9

کدی هارد

کدی هارد سرور اچ پی

هنگامی که شما از اینترنت و یا اطلاعات درون سازمان استفاده می کنید، در واقع شما سرویس گیرنده بوده و کامپیوتری که به شما سرویس می دهد، سرویس دهنده می باشد. سرویس دهنده ها یا همان سرورها می توانند اطلاعات را درون خود ذخیره کنند و با توجه به این که این اطلاعات اهمیت بسیاری دارد،

شرکت اچ پی درایوهای سرور را داخل محفظه هایی فلزی به نام کیج قرار می دهد. در واقع کیج هارد سرور اچ پی همان طور که از نامشان پیداست برای سرور اچ پی طراحی و تولید شده است. این کیج هارد با نام کیج هارد 2.5 اینچی نیز شناخته می شود. این محصول اغلب برای سرورهای نسل 8 و 9 مورد استفاده قرار می گیرد و به بهترین شکل از هارد شما در برابر هر گونه ضربه و آسیبی محافظت می کند.

 

مزایای براکت هارد کدی

این براکت ها امکان نصب هاردهای اس اس دی را به ما می دهد و در نتیجه سرعت لب تاپ ما افزایش چشمگیری پیدا می کند. این به خصوص در زمانی که از نرم افزارهای گرافیکی با رندر سنگین انجام می دهیم (مانند بازی ها و یا نرم افزارهای گرافیکی) می تواند بسیار مفید باشد.

 Cage HDD لپ تاپ

با توجه به این که لپ تاپ ها وسایلی شخصی و حاوی اطلاعات مهم هستند، نگهداری از هارد آن ها اهمیت بسیاری دارد. Cage HDD لپ تاپ قاب هایی هستند که از هارد شما محافظت می کنند. این کیج هاردها معمولا از جنس فلز است تا آسیب پذیر بوده و مقاومت بالایی داشته باشد.

همین کیج ها موجب می شود که شما بدون هیچ گونه نگرانی ای لپ تاپ خود را درون کیف قرار داده و با خود همراه داشته باشید. به عنوان مثال هاردهای سرور SFF در صورتی که بخواهند بر روی سرورهای نوع ML, DL, BL پیکربندی و نصب شوند، نیاز به یک نگهدارنده کیج دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *