بلاگ

کارت شبکه چیست | انواع کارت شبکه

کارت شبکه چیست انواع کارت شیکه

کامپیوتر ها برای آن که بتوانند به شبکه و سیستم های موجود در آن متصل شوند به یک کارت شبکه یا (NIC (Network Interface Card نیاز دارند. در واقع این کارت شبکه است که امکان اتصال شما با اینترنت را فراهم می کند. این قطعه قادر است کامپیوتر های بی شماری را به هم متصل کرده و ارتباط آن ها در شبکه و در اینترنت را فراهم نماید. یکی دیگر از وظایف این قطعه کنترل کردن داده هایی است که در اینترنت به سایر سیستم ها فرستاده می شود. 
اگر ارتباط به صورت سیمی باشد (یرای مثال کارت شبکه اترنت یا کابلی) این کارت به عنوان واسطی بین کابل شبکه و دستگاه کامپیوتر ایفای نقش می کند و در صورت بی سیم بودن ارتباط (همانند کارت بی سیم) به عنوان واسط بین امواج الکترومغناطیسی و دستگاه کامپیوتر به انجام وظبفه می پردازد.

دو نوع رایج  این کارت ، کارت های شبکه (سیمی) Wired و (بی سیم) Wireless هستند.

WIRED NIC

کارت شبکه (سیمی) Wired / کابلی

این مدل روی سیستم هایی مثل تلویزیون های هوشمند ، مودم سیمی، چاپگر های تحت شبکه و مادربرد های سیستم کامپیوتری نصب می شوند.
استاندارد های پشتیبانی شده توسط این مدل ، استاندارد های Fast Ethernet هستند که سرعت آن ها برابر با 10 تا 100 مگابیت بر ثانیه می باشد.
در این مدل یک نوع درگاه و یا پورت وجود دارد که کابل های شبکه از طریق کانکتور های مختلف به آن وصل می شود. این پورت ها در سیستم های کامپیوتری خانگی ، مودم های وایرلس و لپ تاپ قابل مشاهده هستند.

کارت شبکه (بی سیم) Wireless 

از این مدل نیز برای دریافت اینترنت و یا شبکه کردن سیستم های کامپیوتری استفاده می شود. تکنولوژی استفاده شده در این مدل برای دسترسی به شبکه از نوع وایرلس می باشد. این مدل  دارای یک یا دو عدد آنتن از بیرون هستند.
این مدل هم همانند مدل سیمی برای شبکه کردن سیستم ها و هم چنین دسترسی به اینترنت استفاده می شود با این تفاوت که نوع ارتباط در این مدل ، وایرلس می باشد که به صورت بی سیم می توان اطالاعات و داده ها را به اشتراک گذاشت.

WIRELESS NIC

کارت بی سیم به دو نوع تقسیم می شود : 

  • کارت شبکه بی سیم USB : برقراری ارتباط با شیکه در این مدل از طریق پورت USB می باشد.
  •  کارت شبکه بی سیم PCI :  محل قرار گیری این مدل در یکی از اسالات های خال پشت کامپیوتر می باشد. برخی از این مدل ها با آنتن بیرونی و برخی دیگر بدون آنتن می باشند.
 

 جهت مشاهده آخرین قیمت سرور اچ پی g9 و قیمت سرور اچ پی g10 لینک های مربوطه را دنبال کنید. قبل از خرید سرور hp و قطعات سرور hp با مشاوره فنی رایگان کلیه موراد مورد نظر خود را بررسی کنید. لازم به ذکر است بهترین شرکتهای تولید کننده قطعات کامپیوتر و شبکه عبارت است از hp ، asus ، cisco ، intel می باشد.

🎯 تماس با ما :   09194425461 💥 91321332 💥 91300331 ☎️ 021

 

کامپیوتر ها برای آن که بتوانند به شبکه و سیستم های موجود در آن متصل شوند به یک کارت شبکه یا (NIC (Network Interface Card نیاز دارند. در واقع این کارت شبکه است که امکان اتصال شما با اینترنت را فراهم می کند. این قطعه قادر است کامپیوتر های بی شماری را به هم متصل کرده و ارتباط آن ها در شبکه و در اینترنت را فراهم نماید.

09109219185
09127035864
09194425461
02191321332

1 دیدگاه در “کارت شبکه چیست | انواع کارت شبکه

  1. محمد از کرج گفت:

    با سلام شما کارت شبکه وایلرلس دارید؟ من میخوام داخل شبکم یه دسترسی برای لپ تاپ ها ایجاد کنم

دیدگاهتان را بنویسید