بلاگ

جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای سرور

راه های جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای سرور

برای جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای سرور و حفظ سلامت سرور و افزایش طول عمر آن ، باید در بازه های زمانی مشخص ، وضعیت دمای آن را بررسی نماییم. اگر سرور بیش از حد معمول گرم شود (Overheat) هم از نظر فیزیکی و هم نرم افزاری دچار اختلال می شود.

Overheating در اثر خطای سنسور های دما ، ناسازگاری firmware های قطعات سرور و هم چنین زیاد شدن دمای قطعات می باشد.

با ما همراه باشید تا راه های جلوگیری از گرم شدن بیش از حد سرور را بررسی نماییم.

کنترل دما 

همه ما می دانیم که تولید گرما یکی از مشخصه های سرور در حال فعالیت می باشد ، بنابراین باید درجه حرارت محیط را بررسی نماییم.از موارد دیگری که باید برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد سرور در نظر گرفته شود به عبارت زیر می باشد : 

  • بررسی دمای محیط
  • پیشگیری از تابش مستقیم نور خورشید
  • کنترل وضعیت سیستم خنک کننده سرور (البته زمانی که این سیستم وجود داشته باشد)
  • بررسی میزان رطوبت محیط

جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای سرور /بررسی قطعات سرور

استفاده از قطعات تقلبی و قطعاتی که با سرور سازگاری ندارند ، در اکثر اوقات موجب پدیدار شدن خطای Overtemp می شود . در این حالت دور فن سرور به شدت افزایش می یابد و  سر و صدای زیادی تولید می کند. از شایع ترین قطعات سرور که باعث بروز این خطا می شود ،هارد سرور هایی می باشند که سرور firmware سخت افزاری آن ها را پشتیانی نمی کند.

تهویه هوای سرور 

فعالیت سرور ها با تولید گرما همراه می باشد ، بنابراین تهویه یکی از عوامل موثر و مهم در پیشگیری از افزایش دمای آن ها می باشد.کنترل هوای سرور هایی که در مجاورت هم قرار گرفته اند نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر منافذ سرور ها که راه ورود و خروج جریان هوا به داخل سرور هستند ، به دلایلی مانند گرد و غبار و … پوشانده شده باشد ، گرمای تولید شده نمی تواند خارج شود و موجب گرم شدن هوای داخل سرور می شود.

جلوگیری از گرم شدن بیش از حد 

همه ی ما می دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است ، بنابراین اگر می خواهید سرور شما دچار Overheating نشود بایستی از بروز مشکلات جلوگیری نمایید. در غیر این صورت برای بررسی وضعیت سرور خود باید ساعت خاموشی یا Downtime را تجربه کنید که این اصلا خوب نیست.

پس اگر می خواهید سرور شما دچار مشکل افزایش بیش از حد دما نشود بایستی در نگهداری آن دقت لازم و کافی را به خرج دهید و عوامل ذکر شده را به طور کامل در نظر بگیرید ، عواملی مثل :

  • درجه حرارت
  • نور آفتاب 
  • منافذ تهویه ی هوای سرور
  •  سیستم خنک کننده سرور 
  • و …

در صورتی که اتاق سرور دارید موارد ذکر شده را بررسی نمایید تا سرور ها دچار Overheating نشوند. برای این که وضعیت سرور ها پایدار بماند هفته ای یکبار یا ماهی یکبار ، منافذ تهویه هوای سرور و وضعیت فیزیکی آن ها را برای پیشگیری از جمع شدن گرد و غبار ، کنترل نمایید.

 

 جهت مشاهده آخرین قیمت سرور اچ پی g9 و قیمت سرور اچ پی g10 لینک های مربوطه را دنبال کنید. قبل از خرید سرور hp و قطعات سرور hp با مشاوره فنی رایگان کلیه موراد مورد نظر خود را بررسی کنید. لازم به ذکر است بهترین شرکتهای تولید کننده قطعات کامپیوتر و شبکه عبارت است از hp ، asus ، cisco ، intel می باشد.

🎯 تماس با ما :   09194425461 💥 91321332 💥 91300331 ☎️ 021

برای حفظ سلامت سرور و افزایش طول عمر آن ، باید در بازه های زمانی مشخص ، وضعیت دمای آن را بررسی نماییم. اگر سرور بیش از حد معمول گرم شود (Overheat) هم از نظر فیزیکی و هم نرم افزاری دچار اختلال می شود. Overheating در اثر خطای سنسور های دما ، ناسازگاری firmware های قطعات سرور و هم چنین زیاد شدن دمای قطعات می باشد. با ما همراه باشید تا راه های جلوگیری از گرم شدن بیش از حد سرور را بررسی نماییم.

09109219185
09127035864
09194425461
02191321332

2 دیدگاه در “جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای سرور

 1. مجید رضایی - گلستان گفت:

  سلام ، من کولر آبی دارم آیا باید حتما عوض کنم و از کولر گازی برای سرورم استفاده کنم؟

  1. Azimi گفت:

   سلام برای مشاوره رایگان با کارشناسان ویرا سرور تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید