بلاگ

پاور سرور چیست ؟

پاور سرور چیست ؟

پاور سرور 

منبع تغذیه یا پاور دارای عمر کمتری نسبت به سایر قطعات سخت افزاری می باشد چون نوسانات برق در آن زیاد است. این نوسانات و کارکرد زیاد پاور موجب می شود که این قطعه بسیار داغ شده و اجزای داخلی آن خراب شود یا باعث خاموش شدن یا restart ناگهانی رایانه ، سیستم سرور و یا استوریج گردد. البته فن هایی روی منبع تغذیه تعبیه شده است که این گرما را به بیرون منتقل می کنند ، داخل آن نیز گرماگیر هایی هستند که گرما را از بین برده و موجب کاهش دمای دستگاه می شوند.

سرور اچ پی برای تامین انرژی مورد نیاز خود به یک یا چند منبع تغذیه نیاز دارد. سرور هایی که دارای Performance (سرعت و کارایی) پایینی هستند نیز به منابع تغذیه با حجم و مصرف بالا نیاز دارند چرا که دارای اتلاف حرارتی زیاد هستند و مصرف انرژی را افزایش می دهند.

در سیستم های تیغه ای استفاده از یک عدد منبع تغذیه مرکزی برای کل سیستم کافی است. این منبع تغذیه می تواند به شکل اختصاصی درون شاسی نصب شود و یا به شکل یک منبع تغذیه سرور مستقل به چند عدد شاسی وصل شود. با این کار نیاز به منابع تغذیه با حجم بالا به شدت کاهش می یابد.

 

پاور سرور چیست ؟

 منبع تغذیه یا پاور دستگاهی است که می تواند از ورودی با آمپر و ولتاژ ثابت ، ولتاژ و آمپر مختلف تولید نماید. منبع تغذیه موظف است تا جریان و انرژی الکتریکی مورد نیاز را تامین و تنظیم نماید. گفتنی است که عمده ی خرابی های کامپیوتر ناشی از پاور می باشد. منبع تغذیه در رایانه های شخصی به صورت یک جعبه ی فلزی است که در گوشه ی کیس جای می گیرد. پاور سرور Switching power supplies نیز نامیده می شود. با بهره گیری از فناوری سوئیچینگ می توان ورودی AC را به ولتاژ های پایین تر DC تبدیل نمود. ولتاژ های رایج منبع تغذیه ولتاژ های 3,3 ، 5 و 12 هستند.

موارد استفاده ی ولتاژ های 3,3  و 5 ولت بیشتر برای مدار های دیجیتال می باشد و از ولتاژ 12 ولت برای حرکت موتور های مانند درایو دیسک و یا خنک کننده ها استفاده می شود.

شاخص اصلی دستگاه منبع تغذیه «وات» می باشد. وات برابر با حاصل ضرب ولتاژ (بر حسب ولت) در جریان (بر حسب آمپر) است.

اهداف شرکت ویرا سرور (مرکز فروش و تامین تجهیزات سرور های اچ پی)

  • ارائه ی بهترین خدمات و محصولات با طول عمر بیشتر
  • تلاش بی وقفه برای فروش و پشتیبانی بهتر
  • ارائه پیشنهاد و مشاوره در خرید سرور های HP
  • ارائه محصولات با قیمت و کیفیت عالی
  • پشتیبانی پس از فروش محصولات

 جهت مشاهده آخرین قیمت سرور اچ پی g9 و قیمت سرور اچ پی g10 لینک های مربوطه را دنبال کنید. قبل از خرید سرور hp و قطعات سرور hp با مشاوره فنی رایگان کلیه موراد مورد نظر خود را بررسی کنید. لازم به ذکر است بهترین شرکتهای تولید کننده قطعات کامپیوتر و شبکه عبارت است از hp ، asus ، cisco ، intel می باشد.

🎯 تماس با ما :   09194425461 💥 91321332 💥 91300331 ☎️ 021

منبع تغذیه یا پاور دارای عمر کمتری نسبت به سایر قطعات سخت افزاری می باشد چون نوسانات برق در آن زیاد است. این نوسانات و کارکرد زیاد پاور موجب می شود که این قطعه بسیار داغ شده و اجزای داخلی آن خراب شود یا باعث خاموش شدن یا restart ناگهانی رایانه ، سیستم سرور و یا استوریج گردد. البته فن هایی روی منبع تغذیه تعبیه شده است که این گرما را به بیرون منتقل می کنند ، داخل آن نیز گرماگیر هایی هستند که گرما را از بین برده و موجب کاهش دمای دستگاه می شون

09109219185
09127035864
09194425461
02191321332

1 دیدگاه در “پاور سرور چیست ؟

 1. ariyan sistem گفت:

  salam manon az matalebton khaili khob bod

دیدگاهتان را بنویسید