بلاگ

میزان RAM مورد نیاز سرور

میزان RAM مورد نیاز سرور

میزان RAM مورد نیاز سرور به عملکرد سرور بستگی دارد. همه ی ما این جمله را شنیده ایم که هر چه میزان حافظه رم بیشتر باشد ، برای سرور بهتر است ، اما باید توجه داشته باشیم که عوامل زیادی در میزان RAM مورد نیاز سرور دخالت دارند و محدودیت هایی ایجاد می نمایند.

اولین سوال مطرح شده این است که عملکرد سرور ما چیست ؟ 

در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که سرور را برای چه کاری می خواهیم؟ وب سایت ، فایل سرور و پایگاه داده به میزان متفاوتی حافظه نیاز دارند. فایل سرور ها حافظه ی کم و فضای ذخیره ی بیشتری می خواهند. نیاز سرور های پایگاه داده به حافظه رم به ماهیت پایگاه داده و تعداد کاربران بستگی دارد. میزان حافظه ای که وب سایت ها طلب می کنند به ایستا یا پویا بودن سایت ، ترافیک سایت و میزان کش وب سایت بستگی دارد. 

میزان حافظه ای که برنامه های مدیریتی همانند محافظت از هرزنامه ها ، پنل های کنترلی و .. استفاده می کنند ، زیاد است. پس مشخص کردن الزامات ابتدایی نرم افزار ها بسیار مهم و حساس می باشد. ما فرض را بر این می گیریم که می خواهیم همه ی این برنامه ها را صورت همزمان اجرا کنیم.

عوامل محدود کننده میزان حداکثر حافظه RAM

عوامل متعددی در محدود کردن میزان حداکثر حافظه ی رم دخالت دارند. در واقع میزان رم مورد نیاز وابسته به نسخه ی نرم افزار می باشد.بعضی از سیستم عامل ها مقدار معینی از حافظه RAM نیاز دارد که میزان حداقلی و حداکثری حافظه ی رم در این سیستم عامل ها باید مورد بررسی قرار بگیرد.

سخت افزار هایی مانند CPU نیز می توانند در محدود کردن میزان حافظه ی رم استفاده شده نقش داشته باشند. پردازنده نقش خاصی در نوع و مقدار حافظه ای که به سرور افزوده می شود ، بر عهداه دارد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته این است که آیا سرور شما به حافظه ی ذخیره سازی ECC نیاز دارد یا نه؟

(ECC نوعی حافظه ی ذخیره سازی داده است که دارای قابلیت شناسایی خطا و پیشگیری از آسیب داده ها در هنگام پردازش می باشد.)

نتیجه می گیریم که : 

یکی از عواملی که بیشترین تاثیر را روی حافظه می گذارد ، تعداد کاربران می باشد. اگر میزان حافظه ای که سرور استفاده می کند خیلی کم باشد ، سیستم مجبور به استفاده از حافظه مجازی موجود در درایو ذخیره سازی می شود که بسیار کند است. پس مقدار و نوع حافظه ی رم انتخابی را باید با توجه به تعداد کاربران ، نوع عملکرد سرور ، نوع سیستم عامل و سخت افزار انتخاب کرد تا همه ی کاربران امکان بازیابی بسیار سریع اطلاعات و داده ها و هم چنین اجرای برنامه های مبتی بر سرور بیشتری داشته باشند. 

اهداف شرکت ویرا سرور (مرکز فروش و تامین تجهیزات سرور های اچ پی)

   • ارائه ی بهترین خدمات و محصولات با طول عمر بیشتر
   • تلاش بی وقفه برای فروش و پشتیبانی بهتر
   • ارائه پیشنهاد و مشاوره در خرید سرور های HP
   • ارائه محصولات با قیمت و کیفیت عالی
   • پشتیبانی پس از فروش محصولات

 جهت مشاهده آخرین قیمت سرور اچ پی g9 و قیمت سرور اچ پی g10 لینک های مربوطه را دنبال کنید. قبل از خرید سرور hp و قطعات سرور hp با مشاوره فنی رایگان کلیه موراد مورد نظر خود را بررسی کنید. لازم به ذکر است بهترین شرکتهای تولید کننده قطعات کامپیوتر و شبکه عبارت است از hp ، asus ، cisco ، intel می باشد.

🎯 تماس با ما :   09194425461 💥 91321332 💥 91300331 ☎️ 021

و

میزان RAM مورد نیاز سرور به عملکرد سرور بستگی دارد. همه ی ما این جمله را شنیده ایم که هر چه میزان حافظه رم بیشتر باشد ، برای سرور بهتر است ، اما باید توجه داشته باشیم که عوامل زیادی در میزان RAM مورد نیاز سرور دخالت دارند و محدودیت هایی ایجاد می نمایند.

09109219185
09127035864
09194425461
02191321332

1 دیدگاه در “میزان RAM مورد نیاز سرور

 1. محمد - شهریار گفت:

  رم سرور های Hp رو از کجا باید تهیه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید