دسته‌بندی نشده

میزان RAM مورد نیاز سرور

میزان RAM مورد نیاز سرور

میزان RAM سرور به عملکرد سرور بستگی دارد. همه ی ما این جمله را شنیده ایم که هر چه میزان حافظه رم بیشتر باشد ، برای سرور بهتر است ، اما باید توجه داشته باشیم که عوامل زیادی در میزان RAM مورد نیاز سرور دخالت دارند و محدودیت هایی ایجاد می نمایند.

اولین سوال مطرح شده این است که عملکرد سرور ما چیست ؟ 

در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که سرور را برای چه کاری می خواهیم؟ وب سایت ، فایل سرور و پایگاه داده به میزان متفاوتی حافظه نیاز دارند. فایل سرور ها حافظه ی کم و فضای ذخیره ی بیشتری می خواهند. نیاز سرور های پایگاه داده به حافظه رم به ماهیت پایگاه داده و تعداد کاربران بستگی دارد. میزان حافظه ای که وب سایت ها طلب می کنند به ایستا یا پویا بودن سایت ، ترافیک سایت و میزان کش وب سایت بستگی دارد. 

میزان حافظه ای که برنامه های مدیریتی همانند محافظت از هرزنامه ها ، پنل های کنترلی و .. استفاده می کنند ، زیاد است. پس مشخص کردن الزامات ابتدایی نرم افزار ها بسیار مهم و حساس می باشد. ما فرض را بر این می گیریم که می خواهیم همه ی این برنامه ها را صورت همزمان اجرا کنیم.

مقدار RAM مورد نیاز سرور

مقدار RAM مورد نیاز سرور

عوامل محدود کننده میزان حداکثر حافظه RAM

عوامل متعددی در محدود کردن میزان حداکثر حافظه ی رم دخالت دارند. در واقع میزان رم مورد نیاز وابسته به نسخه ی نرم افزار می باشد.بعضی از سیستم عامل ها مقدار معینی از حافظه RAM نیاز دارد که میزان حداقلی و حداکثری حافظه ی رم در این سیستم عامل ها باید مورد بررسی قرار بگیرد.

سخت افزار هایی مانند CPU نیز می توانند در محدود کردن میزان حافظه ی رم استفاده شده نقش داشته باشند. پردازنده نقش خاصی در نوع و مقدار حافظه ای که به سرور افزوده می شود ، بر عهداه دارد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته این است که آیا سرور شما به حافظه ی ذخیره سازی ECC نیاز دارد یا نه؟

(ECC نوعی حافظه ی ذخیره سازی داده است که دارای قابلیت شناسایی خطا و پیشگیری از آسیب داده ها در هنگام پردازش می باشد.)

نتیجه می گیریم که : 

یکی از عواملی که بیشترین تاثیر را روی حافظه می گذارد ، تعداد کاربران می باشد. اگر میزان حافظه ای که سرور استفاده می کند خیلی کم باشد ، سیستم مجبور به استفاده از حافظه مجازی موجود در درایو ذخیره سازی می شود که بسیار کند است. پس مقدار و نوع حافظه ی رم انتخابی را باید با توجه به تعداد کاربران ، نوع عملکرد سرور ، نوع سیستم عامل و سخت افزار انتخاب کرد تا همه ی کاربران امکان بازیابی بسیار سریع اطلاعات و داده ها و هم چنین اجرای برنامه های مبتی بر سرور بیشتری داشته باشند.

شرکت ویرا سرور مرکز تخصصی سرور های اچ پی و تامین کننده تجهیزات و قطعات سرور می باشد.

اهداف شرکت ویرا سرور (مرکز فروش و تامین تجهیزات سرور های اچ پی)

  • ارائه ی بهترین خدمات و محصولات با طول عمر بیشتر
  • تلاش بی وقفه برای فروش و پشتیبانی بهتر
  • ارائه پیشنهاد و مشاوره در خرید سرور های HP
  • ارائه محصولات با قیمت و کیفیت عالی
  • پشتیبانی پس از فروش محصولات

شماره های تماس :

  • 09194425461
  • 02191321332
  • 02191300331

و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *