رم سرور چیست و چه تفاوتی با رم کامپیوتر دارد؟

در
دسته بندی ها: قطعات سرور

حافظه ی رم و رم سرور چیست ؟

کلمه ی RAM کوتاه شده عبارت “Random Access Memory” است که به معنی حافظه ی دسترسی تصادفی می باشد. رم یکی از اجزاء سخت افزاری در وسایل الکترونیکی همانند لپ تاپ ، تبلت ، رایانه ، سرور و تلفن های هوشمند است. حافظه ی رم در کامپیوتر ها معمولا به عنوان ماژول مثل DIMM یا SO-DIMMs sodimm نصب می گردد و در تلفن های هوشمند و تبلت ها عمدتا این حافظه روی دستگاه به صورت ادغام شده می باشد و ما نمی توانیم آن را از روی دستگاه برداریم یا حذف نماییم.

برای خرید رم سرور اینجا کلیک کنید.

در واقع مقدار حافظه ی رم رابطه ی مستقیم با سرعت و عملکرد سیستم عامل و برنامه های کاربردی دیگر دارد. هر چه میزان این حافظه بیشتر و یا بهتر بگوییم اگر میزان حافظه کافی باشد برنامه ها به صورت همزمان و با سرعت قابل قبول اجرا می شوند.
بدیهی است که اگر سیستم از تمامی ظرفیت حافظه ی رم خود استفاده نماید ، سرعت سیستم به صورت چشمگیری کاهش می یابد ، پس اگر دنبال سرعت و بهبود عملکرد سیستم خود هستید بهتر است از رم های اضافی در دستگاه خود استفاده نمایید و یا سیستمی بخرید که تعداد رم بیشتری داشته باشد.

در واقع حافظه ی رم یک حافظه ی موقت برای ذحیره سازی اطالاعات است و عملکرد آن با هارد دیسک ها کاملا متفاوت می باشد ، چرا که این قطعه فقط در زمان روشن بودن دستگاه اطلاعات را در خود ذخیره می نماید و وقتی سیستم خاموش می شود اطلاعات ذخیره شده در آن نیز از بین می روند.

رم کامپیوتر چیست
رم کامپیوتر چیست

تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر در چیست ؟

امنیت در نگه داری اطلاعات و هم چنین انتقال داده در سرور ها بسیار مهم تر از کامپیوتر و یا سیستم های خانگی می باشد. مشکلاتی از قبیل ایراد در انتقال داده از هارد دیسک به حافظه رم یا انتقال اطلاعات از رم به پردازنده در سیستم های خانگی رخ می دهند و موجب هنگ کردن سیستم می شوند که همه ی این ها بعد از گدشت مدت زمان اندکی حل شده و سیستم به حالت عادی خود باز می گردد.

سرور های اورجینال HP را از ما بخواهید.

از آن جایی که در لحظه پردازش داده ها در سرور عمدتا با حجم زیادی در حال اجرا است و برنامه های زیادی روی سیستم سرور اجرا می شوند و داده ها و اطلاعات وسیعی در حال ذخیره شدن روی سرور هستند ، هیچ یک از خطا های ذکر شده در سیستم خانگی برای سرور قابل قبول نیستند.

اگر سرور هنگ کند یا از کار بیفتد مشکلات چشمگری پدید می آورد به خصوص اگر این اتفاق به دفعات متعدد در روز رخ دهد. با توجه به این که عمدتا سرور ها کاربران آنلاین زیادی دارند اگر این مشکلات به وجود آیند باعث اختلال و از کار افتادن فعالیت های یک اداره ، شرکت و یا سازمان می شوند.

بنابراین حافظه ی رم استفاده شده در سرور ها باید بسیار قابل اطمینان تر از حافظه ی رم استفاده شده در یک سیستم خانگی باشد.

hp ram server
hp ram server

برای خرید سرور های اچ پی اورجینال و قطعات سرور با ما در تماس باشید.

شماره های تماس :

  • 09194425461
  • 02191301050
  • 02191301070
  • 02191300331

این مقالات را هم بخوانید :