بلاگ

خرید و فروش کامپیوتر و مینی کیس کارکرده

Buying and selling used mini case computers

خرید و فروش کامپیوتر و مینی کیس کارکرده

خرید و فروش کامپیوتر و مینی کیس کارکرده، از دغدغه‌های اصلی افرادی است که با اینترنت و کامپیوتر، برنامه نویسی و فعالیت‌های این چنینی سر و کار دارند. از آنجایی که این تجهیزات الکتریکی هزینه‌های بالایی دارند، بسیاری از افراد به دنبال خرید آن به طور دست دوم با قیمتی مقرون به صرفه تر هستند، به همین منظور در این متن سعی داریم تا اطلاعاتی در زمینه فروش کامپیوتر و مینی کیس کارکرده در سال ۲۰۲۲ در اختیار شما قرار دهیم.
در هنگام خرید این لوازم توجه به نکاتی بسیار حائز اهمیت است که در ادامه این نکات را برایتان توضیح می‌دهیم تا در خرید‌های خود به آن توجه کنید. خوب است بدانید که یکی از بهترین سایت‌ها برای خرید و فروش کامپیوتر و مینی کیس کارکرده و به طور کلی کامپیوتر و قطعات آن، سایت ویرا سرور است. این سایت امکانات بسیار خوبی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و در کنار داشتن کیفیتی مناسب، برای محصولات دست دوم خود قیمتی منصفانه نیز در نظر می‌گیرد.


مینی کیس کارکرده چیست؟

پیش از آنکه نکات حائز اهمیت برای خرید مینی کیس کارکرده را باهم بررسی کنیم، به توضیح خود دستگاه مینی کیس می‌پردازیم. این دستگاه یک کیس کوچک است که پردازش داده‌ها و اطلاعات و همچنین انتقال یا نگهداری آن‌ها را انجام می‌دهد. مینی کیس‌های دست دوم دارای قطعه‌های دست دوم یا کارکرده هستند که در گذشته توسط افراد یا مجموعه‌های دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

قیمت مینی کیس کارکرده یا به طور کلی هر وسیله الکترونیکی کارکرده، در مقایسه با مدل‌های آکبند تفاوت بسیاری دارد و همین مسئله باعث شده که بسیاری از افراد به دنبال خرید و فروش کامپیوتر و مینی کیس کارکرده باشند. در این صورت با یک هزینه به نسبت پایین تر ‌می‌توانند دستگاه مورد نظر خود را خریداری کرده و برای فعالیت‌های خود از آن استفاده کنند. تفاوت قیمت مدل آکبند و کارکرده به بالای چند میلیون تومان نیز می‌رسد، البته افراد می‌توانند با ارتقاء تجهیزات و قطعات داخلی مینی کیس یا کامپیوتر خود آن را ارتقا بخشند و متناسب با نیاز خود در آن تغییر ایجاد کنند. قطعات کامپیوتر و مینی کیس‌ها انعطاف پذیری بالایی برای خرید دارند و ‌می‌توان ‌هارد، رم و دیگر موارد به کار رفته را به روز رسانی کرد و سیستم را بهبود بخشید.

Used mini case-min


نکات مورد توجه به پیش از خرید کامپیوتر و مینی کیس کارکرده

پیش از خرید هر وسیله‌ توجه به نکات و ویژگی‌های آن حائز اهمیت ‌است. از آنجایی که قطعات و لوازم الکترونیکی مانند کامپیوتر و مینی کیس قیمت به نسبت بالایی برای خرید دارند، توجه به نکات و ویژگی‌های آن‌ها پیش از خرید بسیار مهم است و توصیه ‌می‌کنیم که حتما با اطلاعات کامل برای خرید این تجهیزات اقدام کنید. علاوه بر این خرید لوازم الکترونیکی کارکرده و دست دوم نیاز به توجه بیشتری دارد، زیرا ممکن است دستگاه‌ها در استفاده قبلی دچار خرابی شده باشند و در صورت نداشتن دانش و آگاهی کافی احنمال آنکه در خرید خود ضرر کنید وجود دارد. در ادامه چند مورد از نکات بسیار حیاتی پیش از خرید کامپیوتر یا مینی کیس کارکرده را در اختیار شما قرار ‌می‌دهیم .

چهارچوب خارجی و قاب

چهارچوب و اجزای خارجی یکی از مهم‌ترین بخش‌های مینی کیس و کامپیوتر ‌می‌باشند، در صورتی که این چارچوب و قاب سالم باشند و مشکلی نظیر شکستگی، ضربه، ترک، زنگ زدگی و… نداشته باشند، احتمال سالم بودن خود دستگاه بالا است. توصیه ‌می‌کنیم که حتما پیش از خرید مینی کیس‌های کارکرده چهار چوب آن را به طور کامل بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید.

مادربرد

یکی از قطعات سخت افزاری بسیار مهم در مینی کیس و کامپیوتر، مادربرد است. بر روی مادربرد تما‌می ‌قطعات مهم و حیاتی دیگر مونتاژ و نصب می‌شوند و قطعات جدید نیز باید بر روی همین برد قرار گیرند. از آنجایی که تما‌می‌ اتصالات روی این قطعه بسیار کوچک و کم حجم قرار می‌گیرند، این بخش سخت افزاری هزینه بسیار بالایی دارد و در صورت ایجاد هرگونه خرابی و یا مشکل، بر روی عملکرد مینی کیس نیز تأثیر گذاشته و اختلال ایجاد می‌کند. همچنین به دلیل حساسیت بالا و قطعات ریز، هزینه تعمیر این قطعه نیز به نسبت زیاد است، به همین منظور توصیه ‌می‌کنیم که حتما در هنگام خرید کامپیوتر یا مینی کیس‌های کارکرده و دست دوم، به این قسمت توجه نمایید.
‌می‌توانید برای اطمینان از سلامت مادربرد، آن را به طور آکبند و نو خریداری کنید تا نگرانی بابت اشکالات و ایرادات احتمالی برایتان پیش نیاید.


منبع تغذیه

منبع تغذیه یکی از قسمت‌های دیگر کامپیوتر و مینی کیس بوده که توجه به سلامت آن در هنگام خرید مهم است.

پردازنده یا CPU

سی پی یو یکی از بخش‌های بسیار مهم در کامپیوتر و مینی کیس به شمار می‌آید که کیفیت آن بر روی سرعت و عملکرد و پردازش اطلاعات تاثیر مستقیم ‌می‌گذارد. در هنگام خرید مینی کیس به میزان کارکرد پردازنده آن توجه داشته باشید. اگر پردازنده در استفاده قبلی به طور مکرر با حجم داده‌های زیاد استفاده شده باشد، ممکن است دچار کندی یا خرابی گردد، در غیر این صورت اغلب نگرانی بابت پردازنده‌ها در خرید‌های دست دوم و کارکرده نیست و این قطعات حتی به طور دست دوم نیز کارکرد خوبی از خود نشان می‌دهند. همچنین قابلیت ارتقا و تغییر پردازنده نیز وجود دارد که قطعات آن را ‌می‌توانید از سایت‌های مربوطه که دارای بخش فروش قطعات کامپیوتر و سرور هستند، مانند سایت ویراسرور خریداری نمایید.

Selling used computers and mini cases
هدف از خرید

از دیگر نکات حائز اهمیت برای خرید هر وسیله، هدف از خرید آن ‌می‌باشد. در خرید کامپیوتر و مینی کیس کارکرده نیز باید به هدف خرید و انتظاری که از دستگاه می رود توجه داشت. در صورتی که کامپیوتر یا مینی کیس را برای فعالیت‌های کوچک و محدود می خواهید و سرعت بالا و پردازش سریع برایتان چندان مهم نیست، ‌می‌توانید از مدل‌های قدیمی‌تر با قیمت پایین‌تر استفاده کنید، اما اگر فعالیت شما گسترده است و یا برنامه‌های گرافیکی و بازی‌های سنگین را با آن اجرا می‌کنید و یا پردازش سریع و انتقال داده ها در زمان کوتاه برایتان اهمیت بالایی دارد، باید مدل‌های جدید که تکنولوژی‌های پیشرفته در آن به کار رفته را خریداری کنید تا پاسخگوی نیازتان باشد.


فروشگاه مورد نظر

از دیگر عواملی که در هنگام خرید این لوازم باید به آن توجه داشت، فروشگاه و یا مجموعه مورد نظر برای خرید کامپیوتر و یا کیس است. فروشگاه‌ها یا افراد نامطمئن ممکن است قطعات کارکرده ضعیف و یا خراب را با قیمت بالا به فروش برسانند و شما بدون اطلاع، کیس و یا کامپیوتر کارکرده معیوب را خریداری کنید. به همین منظور توصیه می‌کنیم که برای خرید این لوازم الکتریکی به طور دست دوم حتما به فروشگاه‌ها و افراد معتبر مراجعه کنید. یکی از بهترین و معتبر ترین فروشگاه‌ها در این زمینه، فروشگاه اینترنتی ویرا سرور است که خدمات خوبی به کاربران ارائه می‌دهد.
نکات گفته شده تنها چند مورد از نکات مورد توجه در هنگام خرید و فروش کامپیوتر و مینی کیس کارکرده است. برای اطمینان بیشتر در خرید ‌می‌توانید با کارشناسان و افراد فعال در این زمینه ارتباط بگیرید و سوالات خود را پیرامون خرید و انتخاب از آن‌ها بپرسید.

خرید کامپیوتر و مینی کیس دست دوم چه مزایایی دارد؟

از آنجایی که لوازم الکترونیکی قیمت و هزینه بالایی دارند، با خرید این لوازم به طور دست دوم و کارکرده ‌می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. به دلیل آنکه بدنه مینی کیس‌ها و کامپیوتر‌ها را بسیار مقاوم ‌می‌سازند، تا سالیان طولانی ‌می‌توانند به طور بسیار خوب و با سرعت بالا کار کنند و هیچگونه نقصی در عملکرد خود نشان ندهند. با توجه به این مقاومت و کیفیت خوب، خرید این قطعات و لوازم به طور دست دوم و کارکرده تفاوت زیادی با مدل آکبند و نو نخواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای خرید دست دوم، اتصال راحت تر است که دیگر چالش‌های نصب و اتصال کامپیوتر یا مینی کیس‌های آکبند و نو را نخواهید داشت. مسئله بعدی قابلیت ارتقا سیستم است که شما ‌می‌توانید کامپیوتر یا مینی کیس دست دوم را با قیمتی مناسب خریداری کرده و با توجه به سلیقه و انتظارات خود از دستگاه، سیستم آن را ارتقا بخشید.


خرید کامپیوتر و کیس کارکرده برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی تما‌می ‌کسب و کارها، مجموعه‌ها و حتی افراد به طور شخصی، به کامپیوتر و کیس نیاز دارند، اما برخی از مشاغل و فعالیت‌ها ارتباط تنگاتنگی با این دستگاه دارند و خرید برایشان الزا‌می‌است. کامپیوتر و کیس‌های نو از قیمت بالایی برخوردار هستند، اما افراد ‌می‌توانند با خرید کامپیوتر و کیس کارکرده، صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های خود داشته باشند. خرید این دستگاه برای افرادی که به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده‌اند بسیار مناسب است، زیرا می‌توانند با هزینه‌ای کمتر تجهیزات خود را تکمیل کرده و مابقی بودجه را به گسترش کسب و کار خود اختصاص دهند.
همچنین خرید این تجهیزات به طور دست دوم و کارکرده برای افرادی که به تعداد بالا و زیاد کامپیوتر و کیس نیاز دارند نیز مناسب است. خرید این تجهیزات به تعداد بالا هزینه‌های هنگفتی را برای مجموعه‌ها به دنبال خواهد داشت، اما می‌توان با درصد کمتری از آن هزینه و خرید کامپیوتر و کیس به طور دست دوم، نیاز مجموعه را برطرف کرد.

دیگر مواردی که خرید کامپیوتر و کیس به صورت دست دوم مزیت بالایی دارد، برای افرادی است که قصد دارند سیستم مورد نظر را با توجه به نیاز و سلیقه خود به روز رسانی ‌کنند و ارتقا بخشند. در نتیجه این افراد می‌توانند کامپیوتر و کیس را با هزینه کمتر و به طور دست دوم خریداری کرده و قطعات آن مانند CPU، ‌هارد و … را متناسب با نیاز خود تغییر دهند.
به طور کلی خرید تجهیزات الکترونیکی دسته دوم در صورتی که این تجهیزات سالم باشند و خرابی و نقص در آن‌ها نباشد، برای تما‌می‌افراد مخصوصا افرادی که بودجه کم دارند مناسب و ایده آل است.


قیمت کامپیوتر و کیس دست دوم

قیمت کامپیوتر و کیس آکبند به عوامل زیادی بستگی دارد و تفاوت قیمت در آن‌ها بالا است، به دنبال آن قیمت این محصولات به طور دست دوم نیز متغیر می‌باشد. از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت‌ این دسته از محصولات، برند تولیدی و سال ساخت است. هرچه این برند تولیدی مطرح تر باشد، قیمت محصولات آن نیز بیشتر می‌شود. همچنین قیمت محصولاتی که در سال‌های اخیر و با تکنولوژی‌های پیشرفته تولید شده‌اند، نسبت به محصولات قدیمی‌ که طراحی ساده‌تر دارند، بیشتر است.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت کامپیوتر و کیس به صورت دست دوم، استفاده قبلی و نحوه کارکرد آن دستگاه است. اگر تجهیزات و قطعات این لوازم سالم و بدون آسیب فیزیکی یا خرابی باشند، قیمت آن‌ها در مقایسه با کامپیوتر و یا کیس‌هایی که قطعات آن‌ها دچار خرابی و آسیب هستند، بیشتر است. به طور کلی قیمت محصولات کارکرده و دست دوم، تنوع زیادی دارد که برای مشاهده انواع کامپیوترو کیس دست دوم و کارکرده، می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی ویرا سرور مراجعه کرده و قیمت و برند و سال ساخت و … را مورد بررسی قرار دهید.


جمع بندی

وجود کامپیوتر و کیس برای تما‌می ‌افراد و مجموعه‌ها حائز اهمیت است. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات، استفاده از این گونه تجهیزات برای تمامی افراد و مجموعه‌ها جزو الزامات کاری به شمار می‌آید، به طوری که اطلاعات و داده‌ها توسط این لوازم الکتریکی، پردازش، ذخیره سازی، انتقال و …. می‌شوند. به همین منظور تقاضا برای خرید کامپیوتر و کیس زیاد است، اما این محصولات نیز با توجه به تکنولوژی و پروسه تولید قیمت بالایی دارند که ممکن است بسیاری از افراد توان مالی برای خرید آن‌ها به طور نو و آکبند یا در تعداد بالا نداشته باشند.

با توجه به این قیمت بالا، افراد و مجموعه‌ها به خرید کامپیوتر و کیس دست دوم روی ‌می‌آورند. این محصولات الکترونیکی از نوع دست دوم در مقایسه با مدل‌های مشابه اما نو، قیمت پایین‌تری دارند. البته این قیمت به عوامل مختلفی نظیر میزان سلامت دستگاه و سال تولید و … بستگی دارد و خود نیز رنج قیمتی مختلفی را شامل می‌شود. علاوه بر این قیمت مناسب دارای مزایای دیگری نظیر نصب راحت، هزینه پایین، قابلیت ارتقا سیستم و ….نیز هستند. یکی از فروشگاه‌های معتبر برای خرید و فروش کامپیوتر و مینی کیس کارکرده و خرید سرور اچ پی و قطعات سرور ، فروشگاه اینترنتی ویرا سرور است که محصولاتی با کیفیت و با قیمتی مناسب در اختیار کاربران قرار می‌دهد.